
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Number of Circuits | 4 |
| Lifecycle Status | Pre-Release |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Slew Rate | 1.5 V/µs |
| operating temperature | -40.0 °C to 125 °C |
| pin count | 14 |
| rohs status | Compliant |
| case package | SOIC |
| gbw | 1 MHz |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 63 dB |
| Operating Supply Current | 90 µA |
| Input Bias Current | 15 pA |
| input offset drift | 4.00 µV/K |
| Gain Bandwidth Product | 1 MHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 3 mV |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 100 dB |
| Input Voltage Noise Density | 40 nV/sqrt Hz |
| Amplifier Type | General Purpose Amplifiers |
Stock: 2468
Distributors
pcbx
Unit Price$0.16244
Ext.Price$0.16244
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.16244 | $0.16244 |
| 10 | $0.11456 | $1.14560 |
| 50 | $0.09995 | $4.99750 |
| 100 | $0.08720 | $8.72000 |
| 500 | $0.07575 | $37.87500 |
| 1000 | $0.07198 | $71.98000 |
| 3000 | $0.06843 | $205.29000 |
| 5000 | $0.06506 | $325.30000 |
